بیتزر

کمپرسور بیتزر آلمان هر آنچه باید از کمپرسور بیتزر بدانید

کمپرسور بیتزر آلمان

بیتزر آلمان BITZER یکی از شرکت های بزرگ در حوزه تامین تجهیزات صنایع برودتی و تهویه مطبوع می‌ باشد. در سال‌ های گذشته بیتزر توانسته بازار فروش خوبی را در صنایع برودتی و فروش انواع کمپرسور ها به خود اختصاص دهد. از انواع کمپرسور های تولیدی بیتزر می‌توان به کمپرسور های سیلندر پیستونی، انواع کمپرسور های سمی هرمتیک، کمپرسور های سمی هرمتیک اسکرو، کمپرسور های تسمه ‌ای، دو مرحله‌ ای و … اشاره کرد.

تولیدات کمپانی بیتزر بیشتر شامل تولید انواع کمپرسور ها، مبدل‌ های حرارتی و مخازن تحت فشار می‌شود. اگرچه بخشی از تولیداتش نیز به سایر محصولات حاشیه‌ ای اختصاص دارد. برای مثال روغن کمپرسور تولیدی بیتزر نیز به مانند انواع کمپرسور های هرمتیک، اسکرو، رفت و برگشتی و … در بین مصرف کنندگان مشهور است. امروزه از کمپرسور ها در صنایع متعددی مانند تولید محصولات برودتی و گرمایشی، راه اندازی فرایند های شیمیایی، شرکت‌ های تولیدی و صنایع مشابه استفاده می‌شود.

درباره ی برند بیتزر

تاریخ تأسیس شرکت بیتزر به قرن بیستم میلادی و سال 1934 میلادی برمی‌گردد. زمانی که مارتین بیتزر تصمیم گرفت تا جایگاه خودش را در بین صنایع تولیدی آلمان پیدا کند. مارتین بیتزر با ثبت برند بیتزر در ابتدا شروع به تولید انواع کمپرسور های پیستونی و شیر های انبساط کرد. اما خیلی زود توانست پله‌ های ترقی را طی کند و بیتزر را به یک کمپانی بزرگ در کشور آلمان و در دل اروپا تبدیل نماید. البته مارتین قدری نیز بدشانس بود.

کمپرسور بیتزر

درگیر شدن آلمان در جنگ جهانی و خساراتی که کشور آلمان در این جنگ متحمل شد، دامن بیتزر را نیز گرفت و این شرکت را تا مرز ورشکستگی مالی پیش برد. اگرچه به مرور وضعیت بهتر شد تا این بار نوبت به اولریش شوفلر برسد که با نبوغ خود نام بیتزر را یک بار دیگر سر زبان‌ ها بیندازد.

شوفلر در سال 1961 به عنوان مدیر عامل بیتزر منصوب شد و با سیاست‌ هایی که در پیش گرفت کمپانی بیتزر را رونق بیشتری بخشید و با تولید کمپرسور های سمی هرمتیک و هرمتیک توانست بخش مهمی از بازار از دست رفتۀ شرکت را دوباره به آن برگرداند. با پایان قرن بیستم و شروع قرن بیست و یک میلادی، کمپانی بیتزر به یک کمپانی چند ملیتی تبدیل شد. پیتر شوفلر کسی بود که با شروع دوران مدیر عاملی‌ اش به فکر توسعۀ کارخانه به کمک راه ‌اندازی نمایندگی‌ های فعال در دیگر کشور های اروپایی، آسیایی، آفریقایی و امریکایی افتاد.

پرتغال، آفریقای جنوبی، چین، امریکا، اندونزی و … از جمله چهل شرکتی هستند که امروزه این کمپانی در آن‌ ها نمایندگی فعال دارد و حتی بخش عمده‌ای از محصولات خودش را در این کشور ها تولید می‌کند. در سال 2008 کمپانی بیتزر تصمیم به بازسازی شرکت تولیدی اصلی خود گرفت. شرکت مادر بیتزر در شهر زیندلفینگن و در ایالت بادن وورتمبرگ آلمان قرار دارد؛ که سومین ایالت بزرگ آلمان به حساب می‌آید.

نحوه انتخاب کمپرسور بیتزر

برای انتخاب کمپرسور های بیتزر با استفاده از کاتالوگ کمپرسور بیتزر می توانید قدرت کمپرسور مورد نیاز خود را محاسبه و بهترین مدل را انتخاب نمایید.

ظرفیت برودتی (کیلووات)

دمای اواپراتور (درجه سانتیگراد)

دمای کندانسور (درجه سانتیگراد)

نوع مبرد

قطعات کمپرسور بیتزر

سیلندر، پیستون، رینگ پیستون، شاتون، میل لنگ، سوپاپ های ساکشن و دیس شارژ از مهم‌ترین قطعات کمپرسور بیتزر هستند.

سیلندر کمپرسور های کوچک را معمولا از جنس چدن می‌ سازند.

در کمپرسور های تک سیلندر، سیلندر و بدنه کمپرسور یکپارچه هستند ولی در کمپرسور های چند سیلندری، ابتدا سیلندر ها ساخته می‌شوند و سپس در کنار یکدیگر در بدنه قرار می‌گیرند.

انواع کمپرسور های بیتزر

کمپرسور های سمی هرمتیک رفت و برگشتی

کمپرسور های کامپکت اسکرو

کمپرسورهای سمی هرمتیک اسکرو

کمپرسور های سیلندر پیستونی تسمه ‌ای

کمپرسور های سیلندر پیستونی سمی هرمتیک (دو مرحله‌ ای)

کمپرسور های هرمتیک اسکرال

انواع کمپرسور های بیتزر

کمپرسور سمی هرمتیک بیتزر

این نوع کمپرسور مناسب برای تمام کاربرد ها در سردخانه و تهویه مطبوع می باشد. این کمپرسور ها معمولا 2،4،6 سیلندر می باشند. دمای کارکرد آنها به طور معمول از 10 تا 30 درجه سانتیگراد می باشد. مدل ها دو استیج برای مصارف تونل انجماد تا دمای 55 درجه استفاده میشود در مدل 4 و 6 سیلندر امکان کوپل کردن بصورت تندم وجود دارد. کمپرسور سمی هرمتیک پیستونی کامپکت برای تعداد زیادی از گاز ها مناسب می‌ باشد. این کمپرسور ها مجهز به موتور الکتریکی با بازده بالا، صفحه سوپاپ با کیفیت، دنده‌ های ضد سایش و ظرفیت قابل کنترل و تغییر می‌باشند.

کمپرسور بیتزر

ویژگی ‌های کمپرسور سمی هرمتیک بیتزر:

تجهیزاتی که معمولا همراه کمپرسور وجود دارند:

شیر مسیر برگشت

شیر مسیر رفت

تنظیم الکتریکی سطح روغن

هیتر

کمپرسور اسکرو بیتزر:

اسکرو مدل CSH برای مصارف تهویه مطبوع مورد استفاده قرار می گیرد که به صورت دور متغیر دبی مبرد را کم و یا زیاد می کند که باعث می شود میزان لود تغیر کند. تناژ برودتی این کمپرسور از 50 تن 300 تن تبرید می باشد. کمپرسور سمی هرمتیک اسکرو بیتزر برای کاربرد های تجاری و صنعتی طراحی شده و برای گاز های (H)CFC/HFC مناسب می‌ باشد. این کمپرسور امکان کنترل ظرفیت مکانیکی را می‌دهد. مدار موازی با مدل‌ های مشابه یا متفاوت، اطمینان پذیری و تطبیق پذیری بالاتری را فراهم می‌کند.

کمپرسور اسکرو بیتزر

ویژگی‌ های کمپرسور اسکرو بیتزر:

امکان بهینه کردن روغن در سیستم .

اضافه کردن سرمایش برای خنک کاری روغن کمپرسور.

امکان نصب بسیار آسان.

کمپرسور اسکرال بیتزر:

معمولا برای تهویه مطبوع و هیت پمپ استفاده می شود معمولا سرمایش با ظرفیت بالا استفاده می شود دارای راندمان انرژی زیاد و حداقل سطح صدا می باشد.

کمپرسور اسکرال بیتزر

ویژگی‌ های کمپرسور اسکرال بیتزر:

امکان استفاده از فشار 45 تا 33 بار.

امکان استفاده تا دمای -20 درجه .

امکان استفاده برای مبرد های R134,R22,R407.

امکان استفاده از حداقل سطح صدا

امکان استفاده از موتور با کیفیت بسیار بالا برای فشار از 7/5 تا 15 PS

بیتزر برندی است که در بین خریداران و فروشندگان کمپرسور و سیستم‌ های تهویه مطبوع نامی شناخته شده به حساب می‌ آید. طول عمر بالا، بهترین عملکرد ممکن و تنوع و فراوانی محصولات بیتزر از جمله ویژگی ‌هایی است که باعث شده تا برند بیتزر در بازار تولید کمپرسور به یک برند خوش نام تبدیل شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *