اموزش, یخچال

نحوه تعویض و ریست کردن فیلتر یخچال ساید بای ساید

نحوه تعویض و ریست کردن فیلتر یخچال ساید بای ساید

تعویض فیلتر آب یخچال به صورت دوره ای و هر 6 ماه یکبار صورت می گیرد. فیلتر آب در یخچال مواد آلاینده و میکروبی در اندازه 20 میکرون را می گیرد و در نتیجه باعث می شود آبی که از دیسپنر یخچال می نوشید در نهایت تصفیه شدگی باشد. آبی که از آبریزر یخچال می نوشید بسیار بهتر از آبی است که به صورت مستقیم از شیر آب می نوشید. زیرا فیلتر آب در یخچال 99% آلاینده های آب را می گیرد.

انواع فیلتر آب در یخچال

فیلتر داخلی

فیلتر خارجی

فیلتر خارجی آب یخچال

اولین فیلتری که بین یخچال و آب مستقیم شهری قرار می گیرد، فیلتر خارجی می باشد. فیلتر خارجی بخش بزرگی از بو و مزه و آلاینده های موجود در آب را از بین می برد. در نتیجه آب صاف و تمیزی وارد یخچال می شود. به این دلیل آب و یخ در یخچال های ساید بای ساید یا یخچال هایی که دارای فیلتر آب می باشد، بسیار طعم و مزه خوبی دارد. در خود یخچال نیز فیلتر داخلی می تواند به تصفیه کامل آب خیلی کمک نماید.

زمان تعویض فیلتر آب یخچال

علامت چشمک زن بر روی دیسپلی یخچال

زمانی که یخچال تشخیص دهد نیاز به تعویض فیلتر آب می باشد، بر روی نمایشگر یا دیسپلی خود علامت تعویض فیلتر آب یخچال را نشان می دهد. زمانی که علامت قرمز رنگ فیلتر آب را مشاهده کردید باید اقدام به تعویض فیلتر آب نمایید.

کند شدن آب موقع آب گرفتن از دیسپنر یا آبریزر یخچال

بعد از اینکه فیلتر نو جایگزین فیلتر قدیمی شد، چراغ فیلتر همچنان روشن و یا قرمز خواهد بود. بنابراین چراغ فیلتر باید ریست شود تا به حالت اول بازگردد.

نحوه تعویض فیلتر یخچال ال جی

1- ابتدا جریان آب را قطع کنید.

2- محل قرار گیری فیلتر یخچال در دستگاه را پیدا کنید. می توانید از دفترچه راهنمای یخچال ال جی خود کمک بگیرید.

3- در برخی مدل ها این مکان در زیر سقف یخچال قرار دارد. پوشش محافظ را به سمت پایین باز کنید.

4- فیلتر را پایین بیاورید و بدون چرخش به سمت بیرون بکشید. برای نصب فیلتر جدید، مجددا بدون چرخش فیلتر را تنها به داخل فشار دهید. اکنون فیلتر را بالا ببرید و جریان آب را برقرار کنید.

5- در صورتی که هیچگونه نشتی نمی بینید، پوشش محافظ را ببندید و از آبسردکن استفاده کنید.

6- در برخی مدل های ساید ال جی، فیلر در پشت طبقه اول در داخل درب یخچال قرار دارد. طبقه را بردارید.

7- کمی فیلتر را به بیرون هل دهید و سپس برای تعویض آن فیلتر یخچال را به صورت پادساعتگرد بچرخانید. سپس فیلتر جدید را در سری قرار دهید و ساعتگرد بچرخانید. مجددا فیلتر را به داخل درب بکشید و طبقه را در جای خود قرار دهید.

ریست کردن فیلتر یخچال ال جی

1: دکمه Reset را 3 ثانیه نگه دارید.

2: دکمه Express Freeze/Water Filter را 3 ثانیه نگه دارید.

3: دکمه Fresh Air Filter را 3 ثانیه نگه دارید.

نحوه تعویض و ریست کردن فیلتر یخچال ساید بای ساید

نحوه عوض کردن فیلتر یخچال سامسونگ

برای تعویض فیلتر یخچال ساید سامسونگ، در مدل هایی که فیلتر استوانه ای در انتهای یخچال به صورت عمودی در بالا و یا افقی در پایین قرار گرفته است، ابتدا جریان آب به یخچال را از فلکه یا شیری که تعبیه شده است قطع نمایید. سپس می توانید برای اینکه فضای عمل داشته باشید، طبقات بالایی یخچال و نزدیک به فیلتر را بیرون بکشید. اکنون برای تعویض فیلتر لازم است فیلتر را به صورت خلاف ساعتگرد بچرخانید و کمی به سمت پایین بکشید. به راحتی فیلتر از جای خود خارج می شود. در صورتی که با کمی مقاومت مواجه شید احتمالا بدلیل فشار آبیست که بر روی فیلتر قرار گرفته است.

با تخلیه مقداری آب از آبسردکن یخچال این فشار از بین می رود. حال فیلتر جدید را به صورت مشابه، با چرخاندن در جهت ساعتگرد و کمی فشار به سمت بالا در جای فیلتر قرار دهید. اکنون جریان آب را مجددا برقرار کنید و مقداری آب از آبسردکن خالی کنید تا حباب های هوا خارج شوند. توجه کنید که فلشی که بر روی فیلتر قرار گرفته و یا عبارت LOCK، باید مطابق با نشانه ای که بر روی یخچال و جای فیلتر حک شده مطابق باشد.

در مدل های دیگر ساید بای ساید های سامسونگ تعویض فیلتر کاری مشابه و ساده است که باید تنها محل آن را پیدا کنید. مثلا در برخی مدل های دیگر فیلتر در پایین بخش فریزر قرار دارد. در این مدل ها باید درب فریزر را باز کند و از پایین گوشه سمت چپ به فیلتر دسترسی خواهید داشت.

ریست کردن فیلتر یخچال ساید بای ساید سامسونگ

دقت داشته باشید که ريست كردن فيلتر سايد سامسونگ در مدل‌ های مختلف متفاوت است که به شرح زیر است.

1- دکمه Alarm را 3 ثانیه نگه دارید.

2- دکمه Ice/Water را 3 ثانیه نگه دارید.

3- دکمه Ice Type/Water را 3 ثانیه نگه دارید.

4- دکمه‌ های Ice Type و Child Lock را همزمان حدود 3 ثانیه نگه دارید.

5- دکمه Crushed Ice را 3 ثانیه نگه دارید.

6- دکمه Energy Saver را 3 ثانیه نگه دارید.

7- دکمه Water را 3 ثانیه نگه دارید.

اگر ریست را به درستی انجام داده باشید، چراغ علامت فیلتر یخچال سامسونگ باید سبز، آبی یا زرد شود.

تعویض فیلتر یخچال بوش

در برخی مدل های ساید بای ساید بوش، فیلتر در بالا سمت راست یخچال قرار دارد. محفظه فیلتر را به پایین باز کنید و برای بیرون آوردن فیلتر نیم دور به سمت چپ یعنی در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید. مجددا برای نصب فیلتر جدید آن را در مکان مورد نظر قرار دهید و نیم دور به سمت راست بچرخانید. توجه کنید هنگام قرار دادن گیره دست فیلتر به صورت افقی باشد. اکنون پوشش محفظه را دوباره ببندید و جریان آب را وصل کنید.

ریست کردن فیلتر یخچال بوش:

برای ریست فیلتر ساید بوش، دکمه Water Filter Reset و یا Light/Filter را 3 ثانیه نگه دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *